Integruota pamoka „Mikalojaus Konstantino Čiurlionio keliu“

2022 11 08 / 09:29

Spalio 27 dieną lietuvių muzikos istorijos vyr. mokytoja Vitalija Sakavičienė III klasės  mokiniams vedė integruotą pamoką „Mikalojaus Konstantino Čiurlionio keliu“. Pamoka skirta M. K. Čiurlionio programiniam pamokų ciklui, atspindinčiam M. K. Čiurlionio nuopelnus Lietuvos muzikinei kultūrai,  supažindinančiam su jo kūrybiniu palikimu.

Pamoka vyko bibliotekoje. Bibliotekos ir fonotekos  darbuotojos mokinius supažindino su fonduose turima medžiaga, skirta M. K. Čiurlioniui: natomis, knygomis, paveikslų reprodukcijų albumais, muzikos kūrinių įrašais kompaktinėse ir vinilo plokštelėse. Mokytoja pasakojo apie kompozitoriaus gyvenimą, harmonizuotas liaudies dainas ir simfoninę muziką, kūrinių stiliaus ypatumus, simfoninės poemos „Miške“ sukūrimo istoriją, kūrinio raiškos priemones, ypatingą emocinį, dvasinį poemos pasaulį, gamtos gyvenimo paslapčių pajautimus.Mokiniai susidomėję  klausėsi vinilo plokštelėje įrašytos  simfoninės poemos „Miške“, diriguojamos prof. Balio Dvariono, ir kartu su mokytoja V. Sakavičiene skaitė kūrinio partitūrą. Vėliau aptarė kūrinio raiškos priemones.

Pamokai baigiantis mokiniai klausėsi 2011 metais sukurto ir į CD įrašyto kūrinio „Viešpaties angelas miške“, kuriame lietuvių klasikinės muzikos atlikėjas pianistas Petras Geniušas ir džiazo saksofonininkas Liudas  Mockūnas savaip interpretavo kompozitoriaus M. K. Čiurlionio muziką.