Naujienos

Metodinė diena

2021 05 06 / 14:18

Gegužės 4 d. Konservatorijoje vyko virtuali metodinė diena „Populiariosios ir džiazo muzikos atlikimo aktualijos muzikiniame vaikų ir jaunimo ugdyme“.

Vilniaus kolegijos Ritminės muzikos katedros lektoriai paruošė pranešimus aktualiomis temomis. Lektorius Martynas Vilpišauskas supažindino su balso higiena, teisingu balso aparato valdymu. Lektorius Valdas Grenda pateikė daug naudingų pastebėjimų apie darbą su Sibelius programa, supažindino su kompiuterinių muzikos redagavimo programų integravimu į muzikinio ugdymo procesą. Lektorius Pranas Kentra pasakojo apie vidinės ritminės klausos lavinimą, ritmiką šių laikų muzikoje. Gitaristas pats pademonstravo daugybę ritmikos lavinimo pratimų, pateikė sudėtingų ritmo užrašymo pavyzdžių, aiškino kaip juos atlikti.

Vilniaus konservatorijos populiariosios muzikos metodinės grupės pirmininkė Vita Sasnauskienė ne tik nuotaikingai moderavo metodinę dieną, bet ir skaitė pranešimą apie vokalą ir improvizaciją, demonstravo įvairius praktinius pavyzdžius kaip dirbti su mokiniais.

Metodinėje dienoje dalyvavo virš šimto klausytojų. Dėkojame Sergejui Ankuda už puikiai paruoštą virtualią metodinės dienos erdvę.