Projektai

Tarptautinis projektas „Notes of Europe“

Muzikinis projektas vyko 2015-2018 m. Projekte dalyvavo konservatorijos ir muzikos mokyklos iš 9 šalių :

Zakladni umelecka skola, Vysoke Myto, Čekija
Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, Estija
Max-Reger-Gymnasium - Musisches Gymnasium und staatliche Heimschule, Vokietija
The BRIT School for Performing Arts & Technology, Didžioji Britanija
Istituto Istruzione Secondaria Superiore, Italija
Vilniaus J.Tallat-Kelpsos konservatorija, Lietuva
Liceul de Arta, Rumunija
Conservatorio Profesional de Música "Guitarrista José Tomás", Ispanija
Gaziantep Ticaret Odasi Guzel Sanatlar Lisesi, Turkija


2018 m. gegužės mėn,   Istituto Istruzione Secondaria Superiore, Parabitoje, Italijoje, įvyko Erasmus+ programos strateginių partnerysčių tarptautinio projekto „Notes of Europe“ mokinių grupių mainai. Dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Italijos, Čekijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Lietuvos , Rumunijos, Turkijos ir Vokietijos mokyklų. Mokiniai kartu subūrė chorą ir simfoninį orketrą, repetavo, improvizavo, keliavo. Kiekvienos šalies mokiniai surengė savo muzikinius pasirodymus bei dalyvavo šalių konkurse, kur mūsų konservatorijos mokiniai laimėjo Geriausio pasirodymo prizą.


2018 m. vasario mėn.,  The BRIT School for Performing Arts & Technology, Londone, Didžiojoje Britanijoje, įvyko Erasmus+ programos strateginių partnerysčių tarptautinio projekto „Notes of Europe“ mokinių grupių mainai. Dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Italijos, Čekijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Lietuvos , Rumunijos, Turkijos ir Vokietijos mokyklų. Mokiniai kartu subūrė Roko-simfoninį orkestrą, repetavo ir koncerte atliko didžiulę muzikinę programą. Kiekvienos šalies mokiniai surengė savo muzikinius pasirodymus.  


2017 m. lapkričio 8 d. M.K. Čiurlionio namuose vyko tarptautinio projekto "Notes of Europe" renginys.

Profesorius Rokas Zubovas skambino M.K.Čiurlionio kūrinius, pasakojo apie kompozitoriaus veiklą Vilniuje.

Koncerte dalyvavo kanklių ansamblis (mokytoja Violeta Čiūtienė), vokalinis ansamblis (mokytoja Renata Gilienė, koncertmeisterė Janina Kalinaitė), fleitininkė Monika Zavistauskaitė (mokytoja Laima Romoslauskienė, koncertmeisterė Kristina Tuinylienė).

                    

Daugiau nuotraukų galite pamatyti čia.


Prof. Roko Zubovo įspūdžiai apie projekto renginius asmeninėje facebook'o paskyroje
2017 m. lapkritis 9 d., 11:41
„100 prisilietimų prie MKČ (68): lapkričio 8 dieną su J.Tallat-Kelpšos konservatorijos studentais M.K.Čiurlionio namuose drauge pabaigėme jų puikiai sugalvotą projektą, skirtą M.K.Čiurlionio pažinimui. Susitikime - pilna salė, ir dar antrojoje salėje pilna klausančių. Bet šis susitikimas - tik baigiamasis akordas. Įsivaizduokite: konservatorijos studentai ir jų pedagogai per du mėnesius aplankė G.Kuprevičiaus baletą "Čiurlionis", pas save mokykloje susitiko su pianistu Roku Zubovu, aplankė nacionalinį M.K.Čiurlionio dailės muziejų Kaune ir pabaigė visą kelionę Čiurlionio namuose Vilniuje. Visiems renginiams mokytojai iš anksto ruošė mokinius, o paskutiniame susitikime kanklininkių kvartetas, fleitininkė ir vokalinis studentų ansamblis sudarė mūsų susitikimo programos dalį (taip pat dar grojau ir aš...). Dainavo ir grojo vaikai labai įprasmintai, kokybiškai, su atsidavimu. Aš kalbėjau daugiausiai apie Čiurlionio pasišventimą tarnauti Lietuvos idėjai ir apie sunkumus, neišvengiamai tykojančius priešakyje, apsisprendus eiti ne pačiu lengviausiu keliu. Pagalvojau: jei jie yra romantikai, tai tuo keliu ir pasuks, bet bus įspėti, kad tai nėra lengvas pasirinkimas. O jei jie jau šiandien yra pragmatikai - tada geriau tegul būna įspėti, kad kūrybos kelias nėra vien aplodismentais nužymėtas... Vienok, kaip gera yra žinoti, kad pats pasirinkai savo kelią. Gražūs vaikai, šviesūs mokytojų veidai. Labai prasmingas jų kelias, regis, prasmingas ir paskutinis šio jų projekto akordas.“


2017 m. spalio 23 d. Konservatorijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo Tarptautinio projekto „Notes of Europe“ edukacinėje programoje, kuri vyko M.K. Čiurlionio dailės muziejuje. 

Daugiau nuotraukų galite pamatyti čia.


2017 m. spalio 9-13 d., Taline, Estijoje, įvyko Erasmus+ programos strateginių partnerysčių tarptautinio projekto „Notes of Europe“ mokinių grupių mainai. Dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Italijos, Čekijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Lietuvos , Rumunijos, Turkijos ir Vokietijos mokyklų. Mokiniai kartu repetavo, organizavo koncertus , improvizavo, keliavo. Kiekvienos šalies mokiniai surengė savo muzikinius pasirodymus. Mokiniai kartu atliko projekto himną.


2017 m. spalio 11 d. Koncertų salėje įvyko susitikimas su pianistu profesoriumi Roku Zubovu. Žiūrėjome ištraukas iš filmo "Laiškai Sofijai", klausėmės pianisto atliekamų M.K.Čiurlionio kūrinių. Profesorius įdomiai kalbėjo apie muziką, kaip minčių reiškimo būdą, gyvenimo matymą per muziką, iliustravo mintis M.K.Čiurlionio laiškų ištraukomis ir atsiminimais apie kompozitorių.

Daugiau nuotraukų čia.


2017 m. rugsėjo 20 d., 90 konservatorijos mokinių kartu su klasių auklėtojomis lankėsi Nacionaliniame operos ir baleto teatre,  G. Kuprevičiaus balete „Čiurlionis“. 

„Man labai patiko baleto muzika. Spektaklio scenografija įdomiai perteikė M.K.Čiurlionio gyvenimo momentus“.
Austėja,  3 klasė 

„Rimtas ir sudėtingas spektaklis. Viską geriau suvokti padėjo mokytojos N. Barysienės pasakojimas apie M.K.Čiurlionio gyvenimą, kūrybą ir  apie patį baletą“.
Gabija, 3 klasė 


2017 m. gegužės 1-5 d., konservatorijoje vyko  Erasmus+ programos strateginių partnerysčių tarptautinio projekto „Notes of Europe“ mokinių grupių mainai. Dalyvavo mokytojai ir mokiniai  iš Italijos, Čekijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Lietuvos, Rumunijos, Turkijos ir Vokietijos konservatorijų bei muzikos mokyklų. Kiekvienos šalies mokiniai surengė savo muzikinius pasirodymus. Italijos, Estijos ir mūsų konservatorijos fleitininkės, kartu su mokytoja Laima Romoslauskiene, paruošė ir koncerte atliko F. Hendelio kūrinį. Mokytoja Violeta Čiūtienė vedė liaudies muzikos pamokas ir kartu su projekto dalyviais koncerte atliko lietuvių liaudies sutartines bei įvairias skudučių melodijas. Mokytoja Valerija Skapienė projekto dalyvius subūrė į Jungtinį chorą bei koncertui paruošė bendrą dainą ir Projekto himną. Susitikimo finaliniu akordu tapo Tarptautinio Big Band orkestro koncertas, kuriame kartu grojo įvairių šalių mokiniai. Visą savaitę orkestro repeticijoms vadovavo ir baigiamąjį orkestro koncertą organizavo mokytojas Eugenijus Vedeckas. Projekto dalyviai kartu dalyvavo edukacinėse programose Gintaro muziejuje bei Trakuose.


2016 m. gegužės mėnesį, Vysoke Myto mieste, Čekijoje, įvyko Erasmus+ programos strateginių partnerysčių tarptautinio projekto „Notes of Europe“ mokinių grupių mainai. Dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Italijos, Čekijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Lietuvos , Rumunijos, Turkijos ir Vokietijos mokyklų. Mokiniai kartu repetavo, organizavo koncertus , improvizavo, keliavo. Kiekvienos šalies mokiniai surengė savo muzikinius pasirodymus. Mokiniai kartu atliko projekto himną.


2016 m. kovo mėn. 11-16 d., Alikantėje, Ispanijoje, įvyko Erasmus+ programos strateginių partnerysčių tarptautinio projekto „Notes of Europe“ mokinių grupių mainai. Dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Italijos, Čekijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Lietuvos , Rumunijos, Turkijos ir Vokietijos mokyklų. Mokiniai kartu repetavo, organizavo koncertus , improvizavo, keliavo. Kiekvienos šalies mokiniai surengė savo muzikinius pasirodymus. Baigiamasis mainų programos koncertas įvyko Didžiojoje Sala Sinfonica koncertų salėje. Visų šalių mokiniai kartu muzikavo tarptautiniame Simfoniniame orkestre, Jungtiniame chore, Pučiamųjų orkestre.


2015 m. lapkričio mėnesį, Sibiu mieste, Rumunijoje, įvyko Erasmus+ programos strateginių partnerysčių tarptautinio projekto „Notes of Europe“ projektinis susitikimas. Dalyvavo mokytojai iš Italijos, Čekijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Lietuvos , Rumunijos, Turkijos ir Vokietijos mokyklų. Susitikimo metu buvo aptarta projekto vykdymo eiga, mokinių grupių mainų datos, mokytojai susipažino su Sibiu menų mokykla, klausėsi šios mokyklos mokinių koncerto.


 Pirmieji mąstytojai apie Europos Sąjungą

Alfred Shnitke

Akimirkos