Naujienos

Baroko ir improvizacijos kūrybinės dirbtuvės

2023 11 28 / 09:35

Norėtume labai padėkoti lektoriui džiazo gitaristui Valdui Grindai, pravedusiam kūrybinių dirbtuvių improvizacinę dalį. Ypatingos lektoriaus praktinės užduotys visiems vaikams suteikė naujos muzikinės patirties, pirmą kartą bandant improvizuoti pagal Pachelbelio kanoną.

Mokiniams teko išskirtinė galimybė patirti grojimą be natų, išeinant iš tradicinių rėmų. Praktinis patyrimas jungiant klasikinę grojimo manierą su džiazo improvizacijos užduotimis pakeitė dalyvavusių vaikų grojimą.

Mokinių įspūdžiai po renginio: „pirmą kartą improvizavau ir tai buvo įdomu,“ „didžiuojuosi, kad išdrįsau tai padaryti,“ „patyriau laisvę.“

Jų akyse sužibo liepsnelė patyrus, kad mokymosi procesas pasitelkiant improvizacijos metodikas gali būti žaismingas, įdomus, kūrybiškas ir išlaisvinantis iš įtampos suklysti. LAISVĖ, ŽAIDIMAS, AŠ GALIU KURTI - tokie raktiniai žodžiai, likę mokiniams ir mokytojams po šių kūrybinių dirbtuvių.

Dėkojame visai kūrybinių dirbtuvių komandai: Rasai Vosyliūtei-Mickūnei, Onutei Švabauskaitei, Romai Jaramimaitei, pravedusioms praktinę barokinio grojimo styginiais dalį.

Esame ypač dėkingi Vitai Rusaitytei bei lektoriui džiazo gitaristui Valdui Grendai už improvizacinę kūrybinių dirbtuvių dalį.

Tikimės, jog ši iniciatyva taps gražia tradicija!