Naujienos

Bendras integruotas projektas „Romantizmas vokalinėje muzikoje“

2022 11 24 / 10:20

Lapkričio 15 d. Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykloje vyko bendras integruotas projektas „Romantizmas vokalinėje muzikoje“, kurį organizavo Naujosios Vilnios muzikos mokyklos teorinių disciplinų ir solinio dainavimo metodinės grupės  mokytojos Eglė Maciukevičiūtė, Natalija Katilienė, Rita Katinienė bei  J.Tallat-Kelpšos konservatorijos solinio dainavimo mokytoja Natalja Krauter.

Renginio vedėja mokytoja Eglė Maciukevičiūtė  pasakojo apie įžymius šios epochos kompozitorius iš Vokietijos, Austrijos, Italijos, Norvegijos, Lenkijos, Ukrainos ir Prancūzijos, jų pasaulėžiūrą ir menų sintezę. Renovuotoje jaukioje  mokyklos salės  erdvėje skambėjo abiejų mokyklų   mokinių atliekami kompozitorių F. Šuberto, R. Šumano, J. Bramso, F. Mendelsono, E. Grygo, St. Moniuškos, F. Šopeno, M. Lysenko, V. Bellini ir C. Franko  romansai ir dainos. Vakaro programą atlikusiems moksleiviams  talkino koncertmeisterės Ieva Maceinaitė ir Lina Vaitkuvienė, o salėje susirinkę mokytojai, mokiniai ir jų tėvai karštais plojimais palaikė jaunuosius atlikėjus. Tai buvo tikrai nuostabi muzikinė kelionė į romantinį pasaulį.

Koncerto pasiklausyti atvykusios Naujosios Vilnios muzikos mokyklos direktorė Ingrida Milašiūtė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Žymačiutė šiltai padėkojo už bendradarbiavimą ir jaunosios kartos muzikinį ugdymą.